Inne programy
Zakończenie projektu badawczego PDF Drukuj
sobota, 24 września 2016 20:20
zakonczenie_projektuW ostatnich tygodniach września, w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Poddębicach, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Dobiegł końca projekt badawczy, w którym uczestniczyły uczennice klasy IIIC o profilu medycznym: Joanna Grodzicka. Sylwia Warawąsowska i Patrycja Wiśniewska. Dziewczyny, pod opieką, Pani Doroty Witaszczyk – nauczycielki biologii, brały udział w edukacyjnej części międzynarodowego projektu badawczego "Mechanistyczna analiza ilościowa odporności na choroby roślin z rodzaju Brassica poprzez asocjacyjną transkryptomikę" (akronim MAQBAT) w programie Era-Caps 2ND CALL.
Więcej…
 
Własna firma? Od czego zacząć PDF Drukuj
sobota, 18 czerwca 2016 20:30
abcprzedsiebiorczosciW czerwcu 18 uczniów naszej szkoły brało udział w czterodniowych warsztatach w ramach projektu ABC przedsiębiorczości. Edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast. Tematem przewodnim będzie przygotowanie biznesplanu własnej działalności gospodarczej.
Więcej…
 
Nasz film na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Grecji! PDF Drukuj
poniedziałek, 09 maja 2016 14:22
euforia6Klasa IF nakręciła film, który zostanie zaprezentowany w październiku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Solonikach (Grecja). To wszystko było możliwe dzięki udziale w projekcie "Euforia", realizowanym we współpracy ze Społeczną Akademią Nauk w Łodzi w ramach projektu unijnego MEDIA.
Więcej…
 
Zajęcia ze Stowarzyszeniem Studentów Medycyny PDF Drukuj
czwartek, 24 marca 2016 21:08
higienasnu2Uczniowie dwóch klas o profilu biologiczno-chemicznym – ID i IID uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Studentów Medycyny w Centrum Dydaktyczno-Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tematyką spotkania toczyła się wokół higieny pracy umysłowej i higieny snu. Uczestnicy brali także udział teście wiedzy obalającym mity na temat zdrowia psychicznego.
Więcej…
 
Przemoc w szkole - zajęcia w Poddębickim Domu Kultury i Sportu PDF Drukuj
wtorek, 15 marca 2016 12:29
przemoczajecia8 marca 2016 uczniowie klasy IE uczestniczyli w warsztatach z zakresu profilaktyki przemocy i agresji zorganizowanych przez Poddębicki Dom Kultury i Sportu. Trwające 2 godziny zajęcia "Przemoc w szkole – formy, powody i sposoby radzenia sobie z przemocą" były prowadzone metodami aktywizującymi i pomagały młodzieży zrozumieć mechanizmy przemocy rówieśniczej i jej przyczyn, uczyły rozpoznawania i reagowania na konfliktowe zachowania, wskazywały schematy zachowań w niebezpiecznych sytuacjach.
 
Co Ty wiesz o dopalaczach? Warsztaty dla licealistów PDF Drukuj
środa, 09 marca 2016 22:19
dopalaczefUczniowie klasy II F uczestniczyli w zajęciach "Co Ty wiesz o dopalaczach?", które odbyły się w Poddębickim Domu Kultury i Sportu. Prowadząca - Pani Magdalena Pańczyk pokazała drugoklasistom jak szkodliwe mogą być skutki zażywania narkotyków. Młodzież pracowała w grupach oraz oglądała film edukacyjny z udziałem uzależnionych osób, których historie były bardzo poruszające.
 
Bliżej historii z Instytutem Pamięci Narodowej PDF Drukuj
wtorek, 09 lutego 2016 16:01
ipn3201628 stycznia 2016 roku uczniowie klas 2B, 3B, 3C, 3E, uczestniczyli w wykładzie pt. "Polacy ratujący Żydów", prowadzonym przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi pana dr. Adama Sitarka. Zajęcia dotyczyły trudnego tematu postaw Polaków wobec zagrożonych Holokaustem Żydów.
Więcej…
 
Zajęcia z Regionalnym Centrum Polityki Społecznej PDF Drukuj
poniedziałek, 14 grudnia 2015 15:24
spotkanielistopadoweUczniowie klasy IF mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach zorganizowanych w ramach współpracy z Regionalnym Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Podczas spotkania poruszano zagadnienia dotyczące ekonomii społecznej, a szczególnie zasad tworzenia i funkcjonowania spółdzielni społecznych oraz problemów bezrobocia, z uwzględnieniem bezrobocia wśród osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
 
Konkurs i zajęcia w ramach projektu Lekcje z ZUS PDF Drukuj
środa, 02 grudnia 2015 09:25
lekcjezzus
Projekt edukacyjny "Lekcje z ZUS" został uruchomiony w 2013 r. pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W jego ramach młodzież szkół ponadgimnazjalnych zgłębia wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Dotychczas w projekcie wzięło już udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów.
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3

Patronują nam

Reklama
Reklama
Reklama

Foto NEWS

zdjecie do gazetki.jpg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
?>