Ciekawa chemia
Pierwszy wykład w ramach Akademii Ciekawej Chemii PDF Drukuj
wtorek, 27 października 2015 18:21
acch
50 uczniów z klas IC, ID, IIC, IID uczestniczyło 21 października w pierwszym w tym roku szkolnym spotkaniu Akademii Ciekawej Chemii w Katedrze Chemii Organicznej Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Zajęcia toczyły się wokół tematyki tegorocznej Nagrody Nobla z chemii oraz zagadnień chemii i światła - drogi od reakcji fotochemicznych do diagnostyki medycznej.
Więcej…
 
Przestępcy, strzeżcie się! Czyli dochodzenie na Uniwersytecie PDF Drukuj
niedziela, 03 maja 2015 16:48
logoakademiaciekawejchemii22 kwietnia klasy IC i ID wzięły udział w siódmym wykładzie Akademii Ciekawej Chemii na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas zajęć młodzież uczestniczyła w... inscenizacji śledztwa dotyczącego morderstwa! Była więc okazja, by zapoznać się z przebiegiem i metodami przeprowadzania dochodzenia. Pierwszoklasiści byli także świadkami inscenizacji profesjonalnych przesłuchań!
Więcej…
 
Pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu ACCh PDF Drukuj
piątek, 21 października 2011 09:39

acchW dniu 19.10.2011 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu ACCh. Zajęcia dla uczniów prowadzone są przez pracowników Wydziału Chemii UŁ. Cały cykl składa się z 7 prezentacji bogato ilustrowanych doświadczeniami chemicznymi.

 
ACCh PDF Drukuj

Akademia Ciekawej Chemii

 

20 Uczniów klas I – III Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach uczestniczy w akcji zorganizowanej pod patronatem Uniwersytetu Łódzkiego – Akademia Ciekawej Chemii. Inauguracja drugiej edycji ACCh odbyła się w środę 20 października 2010r. Pracownicy Wydziału Chemii przygotowali dla wyróżniających się uczniów liceów i gimnazjów Łodzi i województwa łódzkiego cykl wykładów mających na celu popularyzację tego przedmiotu.

 

Wykład inauguracyjny Pt. „Natura wiązania chemicznego” wygłosił dr hab. Prof. UŁ Marcin Paluszak. Główne zagadnienia omawiane podczas prezentacji to: budowa atomu, oddziaływania między atomami oraz właściwości fizykochemiczne cząsteczek. Ponieważ celem wykładu było zapoznanie słuchaczy z podstawowymi zjawiskami fizycznymi towarzyszącymi tworzeniu wiązania chemicznego, został on uzupełniony pokazem dynamiki molekularnej (prostych układów cząsteczek)

 

W programie zajęć przygotowanym na rok 2010/2011 znajdą się również specjalne zajęcia  związane tematyczni z Rokiem Chemii ogłoszonym przez ONZ w 100-lecie przyznania Nagrody Nobla w dziedzinie Chemii dla Marii Skłodowskiej-Curie.

 

Cały cykl obejmować będzie  9 wykładów bogato ilustrowanych doświadczeniami  chemicznymi.

 


Patronują nam

Reklama
Reklama
Reklama

Foto NEWS

spotkaniazfizyka11.jpg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
?>