Odwiedziliśmy Muzeum na kółkach PDF Drukuj
sobota, 24 września 2016 19:46
muzumnakolkach222 września klasa IIF odwiedziła mobilną wystawę "Muzeum na kółkach", która została zorganizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wystawa w telegraficznym skrócie ukazuje tysiącletnią historię polskich Żydów. "Muzeum na kółkach" odwiedza miasta, w których przed wojną Żydzi stanowili istotną część społeczności lokalnej.

Wystawa ukazuje duży wpływ narodu żydowskiego na historię naszego kraju. Przez wieki Żydzi stanowili jedną dziesiątą ludności Polski, współtworzyli polską gospodarkę, naukę i sztukę, nierzadko stając się ich wybitnymi przedstawicielami. Z wystawy można dowiedzieć się również o ogromnym bohaterstwie Polaków, którzy podczas II Wojny Światowej, często narażając własne życie, podejmowali decyzję o pomocy nękanym wtedy Żydom.

Spośród ponad 6400 polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata żyje już tylko nieliczna grupa, mimo to liczba nadal rośnie, ponieważ od kilku lat odznaczenia przyznawane są również pośmiertnie. Ambasadorzy Izraela podkreślają, że Instytut Yad Vashem nigdy nie zaprzestanie poszukiwań - aby wydobyć z cienia tych, którzy ratowali Żydów, lecz nie doczekali się uhonorowania.

Wystawa okazała się cenną lekcją historii.
muzeumnakolkach1
 

Patronują nam

Reklama
Reklama
Reklama

Foto NEWS

zajecianaul.jpg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
?>