Warsztaty w Katedrze Genetyki Ogólnej, Biologii Molekularnej i Biotechnologi Roślin UŁ PDF Drukuj
wtorek, 12 kwietnia 2016 13:36
projektbiologia201609.04. już po raz trzeci odbyły się zajęcia w ramach projektu międzynarodowego Uniwersytetu Łódzkiego w programie ERA-CAPS pt. "Mechanistyczna analiza ilościowa odporności na choroby roślin z rodzaju Brassica poprzez asocjacyjną transkryptomikę". Na warsztatach w Katedrze Genetyki Ogólnej, Biologii Molekularnej i Biotechnologi Roślin UŁ spotkali się wszyscy uczniowie i nauczyciele z 5 wybranych do udziału w projekcie liceów. Nie zabrakło oczywiście uczennic naszej szkoły: Sylwii Warawąsowskiej, Joanny Grodzickiej oraz Patrycji Wiśniewskiej.

projektbilogia2_2016Sobotnie zajęcia były ostatnim spotkaniem przed częścią praktyczną projektu. Uczniowie otrzymali sadzonki pięciu odmian rzepaku, które będą uprawiać i obserwować aż do końca czerwca, kiedy to rośliny zostaną zebrane i poddane laboratoryjnej analizie. Przed uczniami zatem ponad 2 miesiące ciekawej, ale bardzo odpowiedzialnej pracy. Raz w tygodniu każdą ze 100 sadzonek trzeba będzie poddać dokładnej obserwacji (liczba nowych liści, wysokość, choroby, czas zakwitania itp.)

Taka praca to wspaniałe doświadczenie - pokazuje jak pracochłonne są badania naukowe i ile wymagają czasu i samodyscypliny od badacza. Zajęcia praktyczne uczą skrupulatności, obowiązkowości, cierpliwości i odpowiedzialności. Zatem wartość tych badan jest dla uczniów bezcenna.

Uczniowie mogą czuć się wyróżnieni, że pracownicy uniwersytetu obdarzyli ich takim zaufaniem. Z pewnością postarają się wywiązać z zadań jak najlepiej i będzie to wkład w rozwój współczesnej nauki.

Więcej informacji o naszym udziale w projekcie można przeczytać TUTAJ.


 

Patronują nam

Reklama
Reklama
Reklama

Foto NEWS

DSCN0140 (Kopiowanie).jpg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
?>