Konkurs i zajęcia w ramach projektu Lekcje z ZUS PDF Drukuj
środa, 02 grudnia 2015 09:25
lekcjezzus
Projekt edukacyjny "Lekcje z ZUS" został uruchomiony w 2013 r. pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W jego ramach młodzież szkół ponadgimnazjalnych zgłębia wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Dotychczas w projekcie wzięło już udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów.


W ramach projektu edukacyjnego "Lekcje z ZUS" pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej uczniowie naszej szkoły już po raz drugi zgłębiają wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. 28 z nich wzięło także udział w II edycji konkursu "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" organizowanego w ramach programu.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Konkursowa rywalizacja szkolna odbywała się 16 listopada. Etap wojewódzki, w którym udział wezmą trzyosobowe zespoły szkół wyłonione w I etapie konkursu – zostanie zorganizowany 14 marca przyszłego roku. Następnie 24 kwietnia w finale w centrali ZUS w Warszawie rywalizować będzie 16 najlepszych zespołów z całego kraju.

Na szczeblu wojewódzkim naszą szkołę reprezentować będzie zespół w składzie:
1) Klaudia Krasnodębska (kl. IA)
2) Konrad Pisera (kl. IA)
3) Daria Dudczak (kl. IC)

Program "Lekcje z ZUS" zrodził się z potrzeby budowania świadomości młodego pokolenie Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Zajęcia w ramach projektu mają kształtować świadomość, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Programem objęci zostali uczniowie klas pierwszych w ramach zajęć podstaw przedsiębiorczości. Zajęcia prowadzą Anna Miłosz – Urbaniak i Elżbieta Rabikowska – Koczkodon.

 

Patronują nam

Reklama
Reklama
Reklama

Foto NEWS

zajeciawsali (Kopiowanie).jpg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
?>