Aktualności
Zajęcia w ramach edukacji regionalnej PDF Drukuj
piątek, 15 kwietnia 2016 15:32
palacwpoddebicach12 kwietnia uczniowie klasy IE uczestniczyli w dwugodzinnych zajęciach z zakresu edukacji regionalnej zorganizowanych przez Poddębicki Dom Kultury i Sportu "Późnorenesansowy Pałac – Perła Poddębic" oraz spacerze po Ogrodzie Zmysłów. Uczniowie zwiedzili położony w malowniczym parku późnorenesansowy pałac w Poddębicach zaliczany do najpiękniejszych obiektów doby renesansu w centralnej Polsce.
Więcej…
 
Dopalacze Gaszą Życie - Tydzień Profilaktyki w liceum PDF Drukuj
czwartek, 14 kwietnia 2016 21:04
tydzienprofilaktyki1Profilaktyki nigdy za wiele. To hasło przyświecało nam podczas organizacji Szkolnego Tygodnia Profilaktyki. Od poniedziałku do piątku uczniowie ośmiu klas uczestniczyli w pogadankach, szkoleniach i warsztatach, które uświadamiały ile mamy do stracenia i jak wiele nam grozi, kiedy sięgamy po środki psychoaktywne.
Więcej…
 
Warsztaty w Katedrze Genetyki Ogólnej, Biologii Molekularnej i Biotechnologi Roślin UŁ PDF Drukuj
wtorek, 12 kwietnia 2016 13:36
projektbiologia201609.04. już po raz trzeci odbyły się zajęcia w ramach projektu międzynarodowego Uniwersytetu Łódzkiego w programie ERA-CAPS pt. "Mechanistyczna analiza ilościowa odporności na choroby roślin z rodzaju Brassica poprzez asocjacyjną transkryptomikę". Na warsztatach w Katedrze Genetyki Ogólnej, Biologii Molekularnej i Biotechnologi Roślin UŁ spotkali się wszyscy uczniowie i nauczyciele z 5 wybranych do udziału w projekcie liceów. Nie zabrakło oczywiście uczennic naszej szkoły: Sylwii Warawąsowskiej, Joanny Grodzickiej oraz Patrycji Wiśniewskiej.
Więcej…
 
Warsztaty pisania reportażu na Uniwersytecie Łódzkim PDF Drukuj
wtorek, 12 kwietnia 2016 08:00
wydzialfilologiczny20166 kwietnia uczniowie klas IF i IIF po raz kolejny gościli na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Tym razem tematyka spotkania toczyła się wokół warsztatu tworzenia reportażu.
Więcej…
 
Deutsch ist ein PLUS - III edycja Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów PDF Drukuj
środa, 06 kwietnia 2016 21:09
konkurs2016niemiecki26 kwietnia to data etapu finałowowego III edycji Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów „Deutsch ist ein PLUS" organizowanego przez Liceum w Poddębicach. Konkurs jest adresowany do uczniów klas trzecich gimnazjum, którzy mogli stanąc do rywalizacji z rówieśnikami, sprawdzając swoje umiejętności z języka niemieckiego oraz wiadomości z zakresu realioznawstwa Niemiec, Austrii i Szwajcarii.
Więcej…
 
Spotkanie z robotyką PDF Drukuj
środa, 06 kwietnia 2016 20:16
astor3spotkanie6 kwietnia uczniowie klas IA i IB uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem firmy "Astor" z Krakowa. Prezentacja dotyczyła robotyki, jej zastosowania w przemyśle oraz rozwoju linii przemysłowo-produkcyjnych w Polsce.
Więcej…
 
Dzień z Wojskową Akademią Techniczną PDF Drukuj
środa, 06 kwietnia 2016 20:03
dzienzwatWe wtorek 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły mogli poczuć się jak prawdziwi studenci. Do Poddębic przybyli przedstawiciele, patronującej liceum, Wojskowej Akademii Technicznej, by przez kilka godzin prowadzić zajęcia z klasami o różnych profilach. Na spotkaniach przedstawione zostały zagadnienia z cybernetyki, informatyki, elektroniki, mechatroniki.
Więcej…
 
Maturzyści w laboratorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego PDF Drukuj
wtorek, 05 kwietnia 2016 11:49

laboratorium2016chemiaLaboratorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego nie ma już tajemnic przed licealistami z Poddębic. W ramach przygotowań do matury uczniowie klas IIIB i IIIC, pod czujnym okiem studentów IV roku oraz wykładowców, wykonywali doświadczenia z reakcji redoks. Zajęcia trwały dwie godziny. Tyle wystarczyło, aby młodzież połknęła chemicznego bakcyla! :)


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 50

Patronują nam

Reklama
Reklama
Reklama

Foto NEWS

zajeciawsali6.jpg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
?>