Aktualności
Szkolenie pierwszej pomocy PDF Drukuj
wtorek, 11 października 2016 21:23

pierwszapomoc2016

Dwugodzinne szkolenie dla uczniow klas pierwszych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzone przez Aleksandrę Gacek i Jarosława Pospieszyńskiego - ratowników medycznych Falck, już za nami.

 

Więcej…
 
Praca w laboratorium nie jest nam obca PDF Drukuj
poniedziałek, 10 października 2016 08:59

laboratoriumszkola29 września uczniowie  klasy IIIc (profil medyczny) i IIId (profil biologiczno-chemicznym) uczestniczyli w spotkaniu z zastępcą kierownika laboratorium analitycznego szpitala im SW Jana Bożego w Łodzi. Pani Monika Kamyk opowiadała o specyfice pracy laboratorium.  Uczniowie mieli okazję obserować pracę z użyciem probówek,  separatorów oraz zapoznać się z działaaniem mikrokamerek stosowanych do wykonywania badań.

Więcej…
 
Udział w programie profilaktyki HIV i AIDS PDF Drukuj
poniedziałek, 10 października 2016 08:41

aids_profilaktykaKlasy IC i ID uczestniczyła w programie "Żyj bezpiecznie – profilaktyk zarażeń HIV/AIDS" realizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Psychologicznej "Nadzieja". Warsztaty skłoniły młodzież do refleksji na temat trudnych realiów życia osób zakażonych. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, dyskutowali, wymieniali poglądy i podnosili poziom wiedzy dotyczącej profilaktyki HIV i AIDS.

 

Więcej…
 
Gra terenowa w Parku Zmysłów PDF Drukuj
czwartek, 29 września 2016 19:47
graterenowa28 września w sąsiadującym z liceum Parku Zmysłów odbyła się zabawa terenowa, której adresatami byli uczniowie klasy Id. Gra była kolejnym zrealizowanym zadaniem w ramach programu profilaktyki rówieśniczej prowadzonym w naszym Liceum przez Liderów Młodzieżowych.
Więcej…
 
Zakończenie projektu badawczego PDF Drukuj
sobota, 24 września 2016 20:20
zakonczenie_projektuW ostatnich tygodniach września, w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Poddębicach, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Dobiegł końca projekt badawczy, w którym uczestniczyły uczennice klasy IIIC o profilu medycznym: Joanna Grodzicka. Sylwia Warawąsowska i Patrycja Wiśniewska. Dziewczyny, pod opieką, Pani Doroty Witaszczyk – nauczycielki biologii, brały udział w edukacyjnej części międzynarodowego projektu badawczego "Mechanistyczna analiza ilościowa odporności na choroby roślin z rodzaju Brassica poprzez asocjacyjną transkryptomikę" (akronim MAQBAT) w programie Era-Caps 2ND CALL.
Więcej…
 
Drugoklasiści w roli prowadzących zajęcia PDF Drukuj
sobota, 24 września 2016 19:53
zajeciaintegracyjneW ramach programu profilaktyki rówieśniczej "Z nami o nas", który powstał po szkoleniu liderów młodzieżowych w Zaleczu Wielkim, uczniowie wolontariusze klas drugich zorganizowali dla wszystkich klas pierwszych zajęcia integracyjne. Gry i zabawy zespołowe pozwoliły na wzajemna integrację pierwszolkasistow, lepsze poznanie siebie samego oraz zapoznanie się ze starszymi kolegami. Było twórczo i wesoło!
Więcej…
 
Odwiedziliśmy Muzeum na kółkach PDF Drukuj
sobota, 24 września 2016 19:46
muzumnakolkach222 września klasa IIF odwiedziła mobilną wystawę "Muzeum na kółkach", która została zorganizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wystawa w telegraficznym skrócie ukazuje tysiącletnią historię polskich Żydów. "Muzeum na kółkach" odwiedza miasta, w których przed wojną Żydzi stanowili istotną część społeczności lokalnej.
Więcej…
 
Spotkanie z poetką PDF Drukuj
sobota, 24 września 2016 19:17
mariaduszkaTo była lekcja inna niż wszystkie. 21 września klasę IIF odwiedziła animatorka kultury, poetka i dziennikarka, Maria Duszka. Uczniowie wysłuchali wierszy i piosenek autorstwa gościa. Była też okazja do zadawania pytań.
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 50

Patronują nam

Reklama
Reklama
Reklama

Foto NEWS

luiza.jpg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
?>